UA RU BY EN

“Світ знаходиться у серйозній кризі лідерства” – інтерв’ю з директором СЄЛФ Ярославом Лукасиком

Як з’явилась ідея Східноєвропейського Лідерського Форуму?

В 2001 році ми в Білорусі командою Руху Нової Реформації ініціювали щотижневі міжконфесійні пасторські зустрічі з метою розповсюдження християнських цінностей в різні сфери життя країни. А в 2009 році я вперше попав на Східноєвропейський Лідерський Форум і був вражений високим духовним і інтелектуальним рівнем заходу. Дуже хотілось, аби щось подібне відбувалось і у Східній Європі. Тим більше, що в нас уже на той час сформувалось певне середовище служителів, готових брати участь у київському Форумі. Тобто станом на 2011 рік, коли Східноєвропейський Лідерський Форум пройшов вперше, ми вже мали певний успішний досвід в межах однієї країин і в нас був хороший наочний приклад подібного заходу європейського рівня. На СЄЛФ-2011 було представлено 6 секцій, на цьогорічному ж, 4 роками пізніше, їх буде вже 11.

Які цілі Форуму?

Їх декілька. По-перше, Форум направлений на пошук Божих моделей розвитку Церкви, які будуть ефективними на нашій території і в наш час. По-друге, ціль Форуму також в тому, щоб будувати мости між служителями Східної Європи і їх служіннями. Ми хочемо, щоб між активними християнами формувалась синергія, тобто співробітництво. Тому, по-третє, Форум служить своєрідною платформою для популяризації проектів, направлених на євангелізацію наших народів і культур.

Хто займається організацією Форуму?

За Східноєвропейським Лідерським Форумом стоїть оргкомітет, в склад якого входять відомі християнські служителі. Оргкомітет зустрічається час від часу, щоби визначити напрям і теми майбутнього Форуму. Також за секціями СЄЛФ закріплені координатори, які формують тематику секцій. І, власне, самі спікери, які служать під час Форуму словом.

Безпосереднім організатором заходу є служіння “Східноєвропейська Реформація”. Це команда посвячених людей – однодумців з різних церков. Вони напротязі всього року працюють, як над підготовкою наступного Форуму, так і над іншими проектами, наприклад, “Християни для України”, “Подільський клуб” і т.д.

Про що говорить назва Вашого служіння “Східноєвропейська Реформація”? Вона має на увазі необхідність реформування Церкви чи країни?

Слово “Ре-форма-ція” має на увазі відновлення первинної форми, образу, який Бог дав особі, церкві і суспільству. Ця форма (образ) була втрачена внаслідок гріха, наступила де-форма-ція. Ісус прийшов для того, щоб знищити справу диявола, тобто відновини той образ, який дав нам Творець – наш Автор. Оновлена Словом Божим особа створює біблійну церкву, біблійна церква трансформує суспільство. Це і є те бачення, про здійснення якого ми молимось і лише ради цього чинимо зусилля, створюючи Форум і інші проекти напротязі року.

Я впевнений, що Реформація є відповіддю для потреб країн Східної Європи. 500 років тому багато країн Західної Європи положили Біблію в основу своєї національної культури. Незабаром це принесло феноменальні плоди в соціальному житті: цінність особистості, права людини, верховенство права, освіта, розвиток наук, демократія, парламентаризм, громадянське суспільство, добробут як результат новї етики праці і т.д. Хто мені скаже, що Україна і Білорусь не потребують таких соціальних явищ?! Доречі, девіз Форуму: “Відкрити потенціал Церкви для суспільства”.

Форум – це лише один із проектів, розкажіть про інші проекти служіння Східноєвропейської Реформації.

Перш за все це семінари і християнські конференції, що розкривають тему християнської місії в суспільстві і поширення християнських цінностей в різні сфери суспільства. Деякі ми організовуємо самі, в інших є співучасниками. Поле нашої діяльності поширюється на велику кількість міст України.

Актуальним для нас є служіння в університетах країни. Ми займаємось організацією відкритих лекцій в університетах України.

Вже не один рік існує світоглядний дискусійний “Подільський клуб”.

З минулого року ми активно розвиваємо ініціативу “Християни для України”. В основному, у вигляді тренінгів і реальних проектів, які на практиці втілюють ці ідеї.

Кого можна назвати лідером?

Лідери – це активні християни, що мають вплив на інших. Вплив через служіння в Церкві, через служіння в міжконфесійних проектах, через громадянську позицію чи через професію. Ті, хто є сіллю і світлом цьому світу. Насправді, сучасний світ знаходиться в серйозній кризі лідерства. Тоді як Богові і людству дуже потрібні посвячені і мудрі люди, які люблять Його і людей, знають куди йти і готові вести за собою інших.

Чим Форум відрізняється від подібних християнських заходів?

Кожного року Форум заявляє фокус-тему, на яку через історичні події звертає нашу увагу Господь. Сьогодні перед Церквою стоїть задача бути впливовою меншістю, бути творцями історії своєї країни. Ми запросили християнських лідерів, які поділяться досвідом виконання цієї місії. Наприклад, через волонтерське чи капеланське служіння на Сході України.

Громадські діячі України Мирослав Маринович, Віталій Шабунін розкажуть про історичну місію в перетворенні суспільства на секції “Церква і громадянське суспільство”.

У всі часи стратегічним місцем, де формується майбутня еліта нації був і залишається університет, тому цього року у нас з’явилась нова секція “Университет”.

Християни можуть внести здорові принципи нової етики праці в сферу бізнесу, чесність і інші християнські цінності, без яких бізнес в країні не може гармонійно розвиватись. На новій секцій, присвяченій саме бізнесу, спікерами будуть бізнесмени, які розуміють свій бізнес, як місію, довірену їм Богом.

Взагалі, цього року в нас буде майже 90 спікерів і близько 110 різноманітних лекцій, проповідей, круглих столів і все це напротязі 3 днів! Східноєвропейський Лідерський Форум можна порівняти з духовно-інтелектуальним “шведським столом”, на якому кожен зможе вибрати собі тему і напрям діяльності по серцю, а також побудувати взаємовідносини із іншими християнськими церквами.

Джерело: http://www.invictory.com/news/story-59605-ВЕЛФ.html.

Слово ``Ре-форма-ція`` має на увазі відновлення первинної форми, образу, який Бог дав особі, церкві і суспільству.
Ця форма (образ) була втрачена внаслідок гріха, наступила де-форма-ція.