Menu
RSS
logo
Вы находитесь здесь:Главная/Ресурсы секций/Церковь и Гражданское общество/Фундаменти: від Реформації до сьогодення — Ярослав Лукасик [відео]

Фундаменти: від Реформації до сьогодення — Ярослав Лукасик [відео]

Фундаменти: від Реформації до сьогодення — Ярослав Лукасик [відео]

Реформація – це передусім послання про фундаменти, які є необхідними як в особистому житті кожної людини, так і в суспільному.

На Вормському сеймі в 1521 році Мартін Лютер окреслив, якими є два основні компоненти фундаменту західної цивілізації – Біблія і раціональність. Точніше, фундамент раціональності, побудований на основі системи біблійних абсолютів. Така композиція системи цінностей і світоглядних орієнтирів дозволила досягнути Євроатлантичному світу небачених висот у своєму цивілізаційному розвитку. Але починаючи з XVIII ст. цей фундамент потрапляє під ерозію. Спершу французьке та німецьке Просвітництво і модернізм руйнує біблійну основу Європи. Позбавлений основи фундамент раціональності не витримує тиску, який принесла з собою сучасність. В першій половині 20 століття його руйнація проявилась в ірраціональних ідеологіях комунізму, нацизму і фашизму, а також в двох світових війнах, які не мали прецеденту по своїй силі знищення у всій історії людства.

luther for panych

Але в ХІХ і ХХ століттях християнські цінності збереглись в англо-американському світі і саме він рятує континентальну Європу, що загубилася в божевільних ідеологіях. Спершу перемога над нацистською Німеччиною, а через кілька десятиліть і над Радянським Союзом в холодній війні – це прекрасні тріумфи Західної цивілізації над деструктивними силами, які народились в її лоні. В другій половині ХХ ст. країни Західної Європи і Північної Америки пережили свій Золотий вік в час так званого American century (американського віку). Але в 1968 році відкривається нова загроза у вигляді неомарксизму, постмодернізму і сексуальної революції, що з’явились на Заході під час студентських бунтів в Парижі, Берлині і в американських містах. Саме ця антропологічна революція, розпочата 50 років тому, поступово, але послідовно призводить до деградації західної культури і суспільства.

Про це, а також про те, що потрібно робити християнину в обставинах, які принесли виклики сучасного світу, у відеолекції Ярослава Лукасіка з Східноєвропейського лідерського форуму 2017 року.

Ярослав Лукасік народився в Східній Європі. В 1989 році, у віці 17 років, він був покликаний Господом для проповіді Євангелії в Радянському Союзі. Отримавши освіту у Варшавському університеті Ярослав переїхав до Білорусі, де заснував мінську «Церкву Іоана Предтечі» та ряд служінь, головною метою яких була проповідь Євангелія серед молодих інтелектуалів і поширення християнського світогляду в різних сферах суспільства. В 2007, після 14 років проживання в Білорусі, Ярослав був звинувачений неокомуністичним режимом в діях, що загрожують національній безпеці і був депортований. В 2008 разом із дружиною Наталією і чотирма дітьми він переїхав до Києва, де живе й досі. В 2011 Ярослав започаткував Східноєвропейський лідерський форум, а в 2012 році приєднався до оргкомітету Європейського лідерського форуму (European Leadership Forum). В 2016 – 2017 роках Ярослав був запрошений приєднатися до центрального оргкомітету з питань відзначення 500-річчя Реформації в Україні. Разом із командою Східноєвропейського лідерського форуму в межах програми «Реформація 500» він здійснив велику кількість різних проектів (медіа, освітніх, євангелізаційних і ін.). З 2018 року Ярослав служить як директор «Школи Реформації», яка зосереджена на тренуванні і оснащенні християнських служителів для публічного простору в Україні.

Наверх