Menu
RSS
logo
Вы находитесь здесь:Главная/Новости/Верховна Рада України зробила 25 грудня вихідним днем

Верховна Рада України зробила 25 грудня вихідним днем

Верховна Рада України зробила 25 грудня вихідним днем

Верховна Рада на пленарному засіданні 16 листопада 2017 р. прийняла законопроект № 5496, що встановлює офіційний вихідний день 25 грудня.

В цей день християни, що користуються григоріанським календарем, святкують Різдво Христове.

Законопроект має багато співавторів з різних політичних сил, що свідчить про широку підтримку цього питання різними фракціями Парламенту. Доповідав законопроект народний депутат Павло Унгурян. Він нагадав, що окрім римо-католиків та протестантів, 25 грудня відзначають Різдво Христове й 9 з 14 Помісних Православних Церков. Авторський колектив апелював до міжнародного досвіду країн, в яких є дві дати для святкування Різдва: за григоріанським та юліанським календарями.

Одночасно з розглядом цього питання під стенограму спікер Парламенту Андрій Парубій вніс зміни до запропонованого законопроекту. Він запропонував скасувати вихідний день 2 травня, лишивши тільки 1 травня. Проте для цієї пропозиції не вистачило голосів Радикальної партії, яка виступає проти скасування вихідного дня 2 травня. Однак в залі Парламенту виникла тупикова ситуація. Частина депутатів не хотіла підтримувати впровадження ще одного вихідного, тобто хотіли замість 2 травня зробити вихідний день 25 грудня. Однак інша група народних обранців була проти скасування вихідним днем 2 травня. Врешті решт компроміс вдалося знайти, і депутати підтримали скасування 2 травня вихідним днем.

«За» проголосувало 238 народних депутатів, проти лише 7. Тепер законопроект передадуть на підпис Президенту, після чого він одразу ж вступить в силу. Тобто вже цього року християни, які живуть за григоріанським календарем, матимуть вихідний день на Різдво Христове.

Джерело: RISU.

Наверх