Menu
RSS
logo
You are here:Home/News/Восьмий Східноєвропейський лідерський форум відбувся у Києві [фото]

Восьмий Східноєвропейський лідерський форум відбувся у Києві [фото]

Восьмий Східноєвропейський лідерський форум відбувся у Києві [фото]

З 7 по 10 листопада 2018 року у Києві вже увосьме відбувся Східноєвропейський лідерський форум.

Цьогоріч вже вкотре учасників Форуму гостинно прийняли у своїх приміщеннях церква «Філадельфія» і Євангельська теологічна семінарія.

philad

Щороку Східноєвропейський лідерський форум об’єднує християнських лідерів з України, Білорусі, Латвії, США, Нідерландів та інших країн. У 2018 році у СЄЛФ взяли участь близько 80 промовців з різних куточків світу, які ділилися теорією і практикою різних сфер служіння. Кожен учасник Форуму міг знайти теми, які цікавлять саме його, адже там було представлено 12 різних секцій: «Апологетика», «Бізнес», «Євангелізація», «Мистецтво і культура», «Медіа», «Місіонерство і відкриття церков», «Молодіжне служіння», «Сімейне служіння», «Університет і освіта», «Церковне лідерство», «Церква і соціальна робота», «Церква і громадянське суспільство». Після обіду учасники Форуму відвідували семінари на різні теми, а загалом на Форумі було виголошено близько 120 тем.

Як і щороку, СЄЛФ 2018 був націлений на виховання християнських лідерів з цілісним біблійним світоглядом, здатних реагувати на виклики, що стоять перед церквою сьогодні, і доносити Боже Слово ефективно сучасними методами, водночас зберігши його первинну суть.

Програма СЄЛФ 2018 складалася, як і раніше, із заходів кількох типів: це секційні заняття, семінари, круглі столи і загальні пленарні сесії. Два роки назад на Форумі з’явився новий оригінальний формат — ток-шоу на різні актуальні теми сьогодення, і цей рік не став виключенням, було відзнято 10 ток-шоу на теми, що стосуються різних сфер сучасного життя.

Цьогоріч, як і в минулі роки, співом служив гурт "Нове місто" з Тернополя.

eelf nove misto

Неможливо в умовах одного матеріалу навіть перелічити всі заходи, які відбувались протягом цьогорічного Форуму, тому зараз згадаємо лише деякі вибіркові моменти нашого заходу.

7 листопада на урочистому відкритті Форумі до його делегатів звернувся директор СЄЛФ Ярослав Лукасик. В своєму вітальному слові він охарактеризував СЄЛФ як «великий духовний шведський стіл, місце, де можливо вибрати те, що тобі потрібно». Також він означив основні цілі: «Ціль Форуму не тільки в тому, щоб споглядати Тіло Ісуса Христа. Ще одна ціль – почути, що Дух говорить до Церкви, зрозуміти час, в який ми живемо».

eelf lukasik

Пастор церкви «Філадельфія» Анатолій Козачок нагадав усім присутнім про віру Авраама — непохитну, тверду, невідступну. Авраам вірив, що Бог здатен дарувати йому насліддя, як і обіцяв, навіть тоді, коли вже його тіло було нездатне на це.

eelf kozachok

8 листопада під час ранкової пленарної сесії Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, який вже не вперше бере участь в СЄЛФ, поділився зі слухачами нагальними потребами українських дітей та напрямками роботи щодо вирішення багатьох проблем у сфері всиновлення, реформування інтернатних установ, інклюзивної освіти тощо. «Важливо для пасторів, які сьогодні є в цій залі, мотивувати людей виходити за межі церкви, досягаючи та служачи дітям. Так, в школах можна проводити лекції з профілактики алко-, наркозалежностей. Для молоді – курси для підготовки вступу в шлюб», — сказав він під час виступу.

eelf kuleba

Народний депутат Павло Унгурян говорив про основи, які зазнають постійних атак у сучасному світі: віра, сім'я та мир. Він нагадав місце із книги Псалмів: «Як основи зруйновані, що зробить праведний?», наводячи різні приклади руйнування християнських принципів у політичній, культурній та сімейній сферах життя.

eelf unguryan

Вже не вперше участь у СЄЛФ бере шанований гість, професор доктор Деріл МакКарті. Серед інших, цьогоріч він ділився темою: «Чому Церква потребує вчених?». Як зауважив він, в євангельських церквах протягом багатьох років панувала ідеологія антиінтелектуалізму, яка заперечувала необхідність здобуття академічних ступенів а то й взагалі вищої освіти. Однак освіта розширює наш світогляд і дає багато переваг в проповіді Євангелії.

eelf deryl

Молодіжний промовець Олександр Савчук розповів про те, як розуміти покоління «міленіалів» — це люди, які зростають вже у ХХІ столітті. Вони люблять і цінують свободу, а доступ до сучасних технологій та інші можливості, яких не було у їхніх батьків, значним чином на них вплинули, і це потрібно враховувати в процесі виховання та спілкування з ними.

eelf savchuk

Його однофамілець, єпископ церкви «Спасіння» м. Вишневе Микола Савчук ділився практичними кроками для успішної особистої євангелізації. Тут важливо вміти розпочати розмову з невідомою людиною, при цьому будучи природнім, і бути готовим будувати відносини.

eelf savchuk m

На Форумі також знімались інтерв’ю з промовцями — наразі вони готуються до публікації.

eelf photo

На одній із пленарних сесій словом ділився голова союзу Євангельських християн баптистів Валерій Антонюк. Він говорив про зв’язок поколінь і про те, як вберегти молоде покоління для служіння Богові.

eelf antonyuk

На СЄЛФ щороку проходять тематичні круглі столи. Зокрема, один з них цього року був присвячений темі місіонерства в Європі. Це запитання особливо актуально сьогодні, коли спостерігається значний відтік людей за межі України. Учасниками круглого столу були єпископ ЦХВЄУ Юрій Веремій і замісник єпископа ОЦХВЄ Білорусі Леонід Бірюк, модератором — пастор і місіонер Валерій Алимов.

eelf misionary

Ще одним невід’ємним елементом СЄЛФ вже третій рік поспіль є ток-шоу. Одне з них, зокрема, було присвячено темі «Як зберегти баланс між громадянською активністю і заполітизованістю?». Відповідь на це запитання давали, зокрема, відомий служитель, автор програм і композитор Сергій Демидович, білоруський громадський діяч Дмитро Дашкевич та інші.

eelf talk

Це лише короткий огляд деяких вибіркових подій Східноєвропейського лідерського форуму 2018. Форум уже завершився, але не завершаться ніколи отримані там уроки, досвід, знання і емоції. Ми дивимося вперед і вже очікуємо зустрічі наступного року на СЄЛФ 6 — 9 листопада 2019 року!

back to top